Billboard Contest

Congratulations 2017 Regional Recycling Billboard Contest Winners.

Chloe Onorato

Chloe Onorato

2017 Grand Prize Winner, Tenth Grade
New Milford High School – New Milford

Vera Lintner

Vera Lintner

1st Place, Kindergarten
Kent Center School – Kent

Chloe Cameron

Chloe Cameron

1st Place, First Grade
Middle Gate Elementary School – Newtown

Maxim Kapytka

Maxim Kapytka

1st Place, Second Grade
Huckleberry Hill Elementary – Brookfield

Brynn McCarthy

Brynn McCarthy

1st Place, Third Grade
Huckleberry Hill Elementary – Brookfield

Florentina Lekaj

Florentina Lekaj

1st Place, Fourth Grade
Sarah Noble Intermediate – New Milford

Alyssa Folchetti

Alyssa Folchetti

1st Place, Fifth Grade
Whisconier MS – Brookfield

Jillian Robinson

Jillian Robinson

1st Place, Sixth Grade
John Read Middle School – Redding

Claire Kuntze

Claire Kuntze

1st Place, Seventh Grade
New Fairfield Middle School – New Fairfield

Jenna D'Orazio

Jenna D’Orazio

1st Place, Eighth Grade
Whisconier Middle School – Brookfield

Makayla Preston

Makayla Preston

1st Place, Ninth Grade
Brookfield High School – Brookfield

Lindsey Waters

Lindsey Waters

1st Place, Tenth Grade
Bethel High School – Bethel

Casey Brown

Casey Brown

1st Place, Eleventh Grade
New Milford High School – New Milford

Brittany Karasz

Brittany Karasz

1st Place, Twelfth Grade
New Milford High School – New Milford

Emily Tangredi

Emily Tangredi

2nd Place, Kindergarten
Sherman School – Sherman

Grace DaSilva

Grace DaSilva

2nd Place, First Grade
Consolidated School – New Fairfield

Max Salvestrini

Max Salvestrini

2nd Place, Second Grade
Rockwell Elementary School – Bethel

Emma Mandracchia

Emma Mandracchia

2nd Place, Third Grade
Sherman School – Sherman

Sara Braun

Sara Braun

2nd Place, Fourth Grade
Meeting Hill House School – New Fairfield

Caitlin Milks

Caitlin Milks

2nd Place, Fifth Grade
Reed Intermediate School – Sandy Hook

Mehar Diogun

Mehar Diogun

2nd Place, Sixth Grade
Broadview Middle School – Danbury

Liam Zondervan

Liam Zondervan

2nd Place, Seventh Grade
Sherman School – Sherman

Imre Mancini

Imre Mancini

2nd Place, Eighth Grade
Schaghticok Middle School – New Milford

Ella Stewart

Ella Stewart

2nd Place, Ninth Grade
New Milford High School – New Milford

G1.Madeline Hossler

Madeline Hossler

2nd Place, Tenth Grade
Newtown High School – Newtown

G2.Catherine Quinn

Catherine Quinn

2nd Place, Eleventh Grade
Bethel High School – Bethel

Ben Webb

Ben Webb

2nd Place, Twelfth Grade
Bethel High School – Bethel

Greyson DeMayo

Greyson DeMayo

3rd Place, Kindergarten
Center Elementary School – Brookfield

H1.Emma Heydet

Emma Heydet

3rd Place, First Grade
Northville Elementary – New Milford

Malina Patel

Malina Patel

3rd Place, Second Grade
Barlow Mountain Elementary – Ridgefield

Preethika Shenoy

Preethika Shenoy

3rd Place, Third Grade
Rockwell Elementary School – Bethel

Maggie Atkins

Maggie Atkins

3rd Place, Fourth Grade
Ralph MT Johnson School – Bethel

Rebecca Avelar

Rebecca Avelar

3rd Place, Fifth Grade
Barlow Mountain Elementary – Ridgefield

Kerry Tuccinardi

Kerry Tuccinardi

3rd Place, Sixth Grade
St. Mary School – Bethel

Ishaani Pradeep

Ishaani Pradeep

3rd Place, Seventh Grade
Schaghticok Middle School – New Milford

Lily Walsh

Lily Walsh

3rd Place, Eighth Grade
East Ridge Middle School – Ridgefield

Nick Deluise

Nick Deluise

3rd Place, Ninth Grade
Bethel High School – Bethel

Mary Kelly

Mary Kelly

Honorable Mention, Kindergarten
Veterans Park Elementary – Ridgefield

Liana DaSilva

Liana DaSilva

Honorable Mention, Kindergarten
Park Avenue Elementary – Danbury

Ryan Jordan

Ryan Jordan

Honorable Mention, First Grade
Center Elementary School – Brookfield

Lily Zezula

Lily Zezula

Honorable Mention, First Grade
Farmingville Elementary School – Ridgefield

Eva Fenaroli

Eva Fenaroli

Honorable Mention, Second Grade
Middle Gate Elementary – Sandy Hook

Mackenzie Penrod

Mackenzie Penrod

Honorable Mention, Third Grade
St. Rose of Lima School – Newtown

Paul Jennings

Paul Jennings

Honorable Mention, Third Grade
Sarah Noble Intermediate – New Milford

Alice Wolfenden

Alice Wolfenden

Honorable Mention, Fourth Grade
Farmingville Elementary School – Ridgefield

Srikar Dasamandam

Srikar Dasamandam

Honorable Mention, Fourth Grade
Huckleberry Hill Elementary – Brookfield

Amelia Jacob

Amelia Jacob

Honorable Mention, Fourth Grade
Burnham School – Bridgewater

Leilani Morales

Leilani Morales

Honorable Mention, Fourth Grade
Park Avenue Elementary – Danbury

Kaitlynn Carlson

Kaitlynn Carlson

Honorable Mention, Fifth Grade
Sarah Noble Intermediate – New Milford

Julia Rambhawan

Julia Rambhawan

Honorable Mention, Fifth Grade
John Read Middle School – Redding

Willow Kuck

Willow Kuck

Honorable Mention, Fifth Grade
Burnham School – Bridgewater

Kevin Furtado

Kevin Furtado

Honorable Mention, Fifth Grade
South Street Elementary – Danbury

Noah Rose

Noah Rose

Honorable Mention. Sixth Grade
Scotts Ridge MS – Ridgefield

Shruti Kelkar

Shruti Kelkar

Honorable Mention, Seventh Grade
Whisconier Middle School – Brookfield

Djanne Martinez

Djanne Martinez

Honorable Mention, Seventh Grade
Broadview Middle School – Danbury

Melissa Mauri

Melissa Mauri

Honorable Mention, Eighth Grade
Kent Center School – Kent