Billboard Contest 2020

Congratulations 2020 Regional Recycling Billboard Contest Winners

Julissa Tomaino

2020 Grand Prize Winner, Eighth Grade
New Fairfield Middle School – New Fairfield

BK.GK.1P.Clarkson

Kayleigh Clarkson

1st Place, Kindergarten
Center Elementary School – Brookfield

NM.GK.2P.Cartman

Gia Cartman

2nd Place, Kindergarten
Northville Elementary School – New Milford

NF.GK.3P.Davidson

Caiden Davidson

3rd Place, Kindergarten
Consolidated School – New Fairfield

RI.GK.HM.Kounnas

Eleni Kounnas

Honorable Mention, Kindergarten
Barlow Mountain School – Ridgefield

NE.G1.3rdGrand Tie.Sullivan

Quinn Sullivan

1st Place, First Grade
Middle Gate Elementary – Newtown

NM.G1.2P.Bee Dahlberg

Eliza Bee Dahlberg

2nd Place, First Grade
Northville Elementary School – New Milford

KE.G1.3P.Finberg

Leah Finberg

3rd Place, First Grade
Kent Center School – Kent

BE.G1.HM.Diaz Marden

Sophia Diaz Marden

Honorable Mention, First Grade
Rockwell Elementary – Bethel

BE.G2.1P.Oberacker

Everly Oberacker

1st Place, Second Grade
Berry School – Bethel

NM.G2.2P.Forschner

Payton Forschner

2nd Place, Second Grade
Northville Elementary School – New Milford

RE.G2.3P.Rinaldi

Maebh Rinaldi

3rd Place, Second Grade
Redding Elementary – Redding

NF.G2.HM.Kuntze

Laney Kuntze

Honorable Mention, Second Grade
Consolidated School – New Fairfield

BK.G3.1P.Egge

Rachel Egge

1st Place, Third Grade
Huckleberry Hill Elementary – Brookfield

NM.G3.2P.Denton

Hailee Denton

2nd Place, Third Grade
Sarah Noble Intermediate – New Milford

RE.G3.3P.Russo

Jessica Russo

3rd Place, Third Grade
Redding Elementary – Redding

NF.G3.HM.Knapp

Corina Knapp

Honorable Mention, 3rd Grade
Meeting House Hill School – New Fairfield

RI.G4.2nd Grand.Scheffel

Michelle Scheffel

1st Place, Fourth Grade
Barlow Mountain Elementary – Ridgefield

BK.G4.2P.Zheng

Winnie Zheng

2nd Place, Fourth Grade
Huckleberry Hill Elementary – Brookfield

SH.G4.3P.Lindquist

Katelyn Lindquist

3rd Place, Fourth Grade
The Sherman School – Sherman

BW.G4.HM.Livingston

Jacob Livingston

Honorable Mention, Fourth Grade
Burnham School – Bridgewater

BK.G5.1P.Pereira

Cristiano Pereira

1st Place, Fifth Grade
Whisconier Middle School – Brookfield

RI.G5.2P.Balog

Sienna Balog

2nd Place, Fifth Grade
Barlow Mountain Elementary – Ridgefield

SH.G5.3P.Ostrosky

Eliana Ostrosky

3rd Place, Fifth Grade
Sherman School – Sherman

BW.G5.HM.Brown

Elizabeth Brown

Honorable Mention, Fifth Grade
Burnham School – Bridgewater

RI.G6.1P.Apinis

Caden Apinis

1st Place, Sixth Grade
East Ridge Middle School – Ridgefield

DA.G6.2P.Rodriguez

Mallory Rodriguez

2nd Place, Sixth Grade
Broadview Middle School – Danbury

RE.G6.3P.Heslin

Natasha Heslin

3rd Place, Sixth Grade
John Read Middle School – Redding

BK.G7.1P.Bilal

Alvina Bilal

1st Place, Seventh Grade
Whisconier Middle School – Brookfield

RI.G7.2P.Daigle and Bitner

Zoe Daigle &

Lexi Bitner

2nd Place, Seventh Grade
East Ridge MS – Ridgefield

RI.G7.3P.Wansley

Elizabeth Wansley

3rd Place, Seventh Grade
East Ridge MS – Ridgefield

RI.G8.2P.Shen

Sophie Shen

2nd Place, Eighth Grade
Scotts Ridge MS – Ridgefield

DA.G8.3P.Layese

Chynna Layese

3rd Place, Eighth Grade
Broadview MS – Danbury

NM.G9.1P.Seppa

Aili Seppa

1st Place, Ninth Grade
New Milford HS – New Milford

BK.G9.2P.Lin and Shevlin

Anna Lin &

Payton Shevlin

2nd Place, Ninth Grade
Brookfield HS – Brookfield

NF.G9.3P.DeBellis

Meghan DeBellis

3rd Place, Ninth Grade
New Fairfield HS – New Fairfield

BK.G10.3rd Grand Tie.Mahoney

Bailey Mahoney

1st Place, Tenth Grade
Brookfield HS – Brookfield

NE.G10.2P.Stowe

Amanda Stowe

2nd Place, Tenth Grade
Newtown HS – Newtown

NF.G10.3P.Nitfi

Brooke Nitti

3rd Place, Tenth Grade
New Fairfield HS – New Fairfield

NM.G10.HM.Arasim

Olivia Arasim

Honorable Mention, Tenth Grade
New Milford HS – New Milford

BK.G11.1P.D'Orazio

Jenna D’Orazio

1st Place, Eleventh Grade
Brookfield HS – Brookfield

NE.G11.2P.Miller

Mason Miller

2nd Place, Eleventh Grade
Newtown HS – Newtown

BE.G11.3P.Domkofski

Sela Domkofski

3rd Place, Eleventh Grade
Bethel HS – Bethel

KE.G11.HM.Pignataro

Olivia Pignataro

Honorable Mention, Eleventh Grade
The Marvelwood School – Kent

NM.G12.1P.Smith

Adarra Smith

1st Place, Twelfth Grade
New Milford HS – New Milford

NF.G12.2P.Martins

Kauany Martins

2nd Place, Twelfth Grade
New Fairfield HS – New Fairfield

NE.G12.3P.Sadowski

Gabriella Sadowski

3rd Place, Twelfth Grade
Newtown HS – Newtown