Billboard Contest 2019

Congratulations 2019 Regional Recycling Billboard Contest Winners.

2019 Grand Prize Winners, Ninth Grade
Brookfield HS – Brookfield

Shruti Kelkar
& Maahi Dhote

2019 Grand Prize Winners, Ninth Grade
Brookfield HS – Brookfield

Evan Vacco

1st Place, Kindergarten
Center Elementary School – Brookfield

Riley Jones

2nd Place, Kindergarten
Northville Elementary School – New Milford

Madeline Owen

3rd Place, Kindergarten
Frank A. Berry Elementary – Bethel

Everly Oberacker

1st Place, First Grade
Frank A. Berry Elementary – Bethel

Madison Schlosser

2nd Place, First Grade
Consolidated School – New Fairfield

Stella Diaz

3rd Place, First Grade
Western CT AIS School – Danbury

Madeline Toczylowski

Honorable Mention, First Grade
Burnham School – Bridgewater

Joao Scheeren

1st Place, Second Grade
Huckleberry Hill School – Brookfield

Corina Knapp

2nd Place, Second Grade
Consolidated School – New Fairfield

Briella Bittner

3rd Place, Second Grade
Northville Elementary School
– New Milford

Ayden Savits

1st Place, Third Grade
South Street Elementary – Danbury

Matthew Davidson

2nd Place, Third Grade
Meeting House Hill School – New Fairfield

Emma Norman

3rd Place, Third Grade
Anna H. Rockwell Elementary – Bethel

Brinley Smith

1st Place, Fourth Grade
Kent Center School – Kent

Audrey Wiggins

2nd Place, Fourth Grade
Sherman School – Sherman

Ce Ce Gu

3rd Place, Fourth Grade
Barlow Mountain Elementary – Ridgefield

Tiffany Belmont

Honorable Mention, Fourth Grade
Meeting Hill House School – New Fairfield

Preethika Shenoy

1st Place, Fifth Grade
RMT Johnson Elementary – Bethel

Aidan Kaila

2nd Place, Fifth Grade
Whisconier MS – Brookfield

Nate Davi

3rd Place, Fifth Grade
Farmingville Elementary – Ridgefield

Zuzana Barnovsky

Honorable Mention, Fifth Grade
Western CT AIS School – Danbury

Ruby Candee

1st Place, Sixth Grade
John Read MS – Redding

Augusta Smith

2nd Place, Sixth Grade
Kent Center School – Kent

Alvina Bilal

3rd Place, Sixth Grade
Whisconier MS – Brookfield

Sara Braun

Honorable Mention, Sixth Grade
New Fairfield MS – New Fairfield

Henry Whitehouse

1st Place, Seventh Grade
Scotts Ridge MS – Ridgefield

Sarah Shaikh

2nd Place, Seventh Grade
Schaghticoke MS – New Milford

Nushreth Bhuiyan

3rd Place, Seventh Grade
Bethel MS – Bethel

Curtis Torres

Honorable Mention, Seventh Grade
Pathways Academy – Danbury

Zoe Pecson

1st Place, Eighth Grade
Scotts Ridge MS – Ridgefield

Mya Morabito

2nd Place, Eighth Grade
Schaghticoke MS – New Milford

Zoey Greenbaum

3rd Place, Eighth Grade
Kent Center School – Kent

Amelia McPartlin

2nd Place, Ninth Grade
New Fairfield HS – New Fairfield

Christian Grace

3rd Place, Ninth Grade
New Milford HS – New Milford

Karolena Rafferty

1st Place, Tenth Grade
Newtown HS – Newtown

Nicole McNab

2nd Place, Tenth Grade
New Milford HS – New Milford

Katalina DaSilva

3rd Place, Tenth Grade
New Fairfield HS – New Fairfield

Madisyn Martinelli

1st Place, Eleventh Grade
New Milford HS – New Milford

Zachary Masone

2nd Place, Eleventh Grade
Newtown HS – Newtown

Maddy Stevens

1st Place, Twelfth Grade
Home Schooled – Kent

Christine Onorato

2nd Place, Twelfth Grade
New Milford HS – New Milford

Maren Muhlenberg

3rd Place, Twelfth Grade
New Fairfield HS – New Fairfield

Lindsey Waters

Honorable Mention, Twelfth Grade
Bethel HS – Bethel